Новини та корисна інформація

Як обрати ламінат? Класифікація ламінату

  • Розділ: Поради спеціалістів
  • Дата: 14 червня 2016

Ламінат - це матеріал, виготовлений штучним методом, який складається з наступних частин: основний внутрішній шар, безпосередньо ламінат, підкладка, декоративний папір.

Ламінат - це матеріал, виготовлений штучним методом, який складається з наступних частин: основний внутрішній шар, зроблений з МДФ або ДСП, безпосередньо ламінат, який є поверхневим шаром полімеру, здатного оберігати настил від впливу ззовні, підкладка, декоративний папір, який визначає колір ламінату.

Верхній шар може включати в себе досить дрібні мінерали або бути покритим спеціальною плівкою, яка має антистатичні властивості. Також верхній шар часто обробляють спеціальними способами, що надає йому

  • додаткову зносостійкість; 
  • стійкість до плям і хімікатів;
  • стійкість до впливу сонячного світла і різних ушкоджень.
Як обрати ламінат? Класифікація ламінату

Найважливішим з цих перерахованих параметрів, звісно, є саме зносостійкість. Залежно від інтенсивності навантаження, яке здатен витримати ламінат, ламіновані покриття класифікуються наступним чином:

Класи ламінату для побутового використання (21, 22, 23). Вони відрізняються між собою товщиною дошки і міцністю покриття. Чим менше значення, тим меншою зносостійкістю володіє ламінат:

21 клас – призначений для житлових приміщень, навантаження на ламінат в яких буде низьким.

22 клас – має середню ступінь зносостійкості.

23 клас – володіє найвищим значенням міцності в житлових приміщеннях.

 

Товщина дошки ламінату для побутового використання (21, 22, 23) становить не більше 8 мм.

Як обрати ламінат? Класифікація ламінату

Класи ламінату для комерційного використання (31, 32, 33, 34).

31 клас (AC3) і 32 клас (AC4) – ламінат призначений для домашнього використання з підвищеним навантаженням, а також для комерційного використання з низьким навантаженням.

33 клас (AC5-AC6) – ламінат має середні експлуатаційні властивості і призначений для використання в магазинах, офісах та інших комерційних приміщеннях, прохідність в яких не є високою.

34 клас - ламінат, що володіє найбільшою міцністю і зносостійкість (спортивні приміщення, автосалони, вокзали і т.д.).

 

Товщина дошки ламінату для комерційного використання (31, 32, 33, 34) становить 8-12 мм.

Як обрати ламінат? Класифікація ламінату

Якісний ламінат відрізняється високою зносостійкістю, відсутністю шкідливих хімічних сполук, теплоізоляцією і простотою укладання.

Термін служби ламінату коливається від 5 до 25 років залежно від якості. Однак чим вища якість ламінату, тим більшою є його вартість. Наприклад, якісний ламінат від відомих виробників може коштувати стільки ж, скільки і натуральний паркет.